Cuprotherm CTX®

Podlahové topení, rozvody pitné vody a rozvody k radiátorům v mědi!!!

 Plošné vytápění/plošné chlazení - Difúzní těsnost a odolnost proti stárnutí jsou rozhodujícími požadavky na potrubí pokládané do vrstvy mazaniny. Trubka CTX® se vyznačuje absolutní difúzní nepropustností a neomezenou životností: nezanáší se, nekřehne, nepůsobí žádné problémy – a to díky mědi.
Pro podlahové topení a chlazení je k dispozici kompletní systém cuprotherm® včetně izolace, upevnění a rozvaděčů. Použitelné jsou rovněž ruční upevňovací kotvičky a univerzální dvojité kotvičky cuprotherm® (pro upevňování svorkovačkou), systémové izolace a příslušenství pro samostatnou prostorovou regulaci vytápění a chlazení.

Teplá/studená pitná voda - Jednotný materiál jako základ pro kompletní instalaci pitné vody – to nyní umožňuje CTX®. Armatury ze slitin mědi, rozvody v patře flexibilními měděnými trubkami, sklepní rozvody a stoupačky v provedení z klasických měděných trubek.
Pro pitnou vodu lze využít vysokou tepelnou odolnost mědi až do posledního odběrního místa. Další výhoda: Měď je mimořádně hygienická, protože nevytváří živnou půdu pro mikroorganizmy. Obě vlastnosti nabízejí společně optimální předpoklady v boji proti nepříjemným mikroorganizmům a legionelám. Trubky cuprotherm CTX® zůstávají trvale bez zápachu, chuťově neutrální a jsou zdravotně nezávadné: Materiál, který přichází do styku s vodou, je měď. Ta neobsahuje žádná změkčovadla,barevné pigmenty, protipožární přísady, aditiva, stabilizátory nebo deaktivátory.

Řízení jakosti -  Značkové měděné trubky Wieland podléhají průběžné kontrole jakosti. Jejich výroba a výrobní sklady jsou sledovány nezávislými zkušebními institucemi – a to i bez předchozího upozornění!!!

Raychem- elektrická podlahovka

Elektrické podlahové vytápění je ideální varianta vytápění do pasivních a nízkoenergetických staveb, přináší uživatelský komfort za minimální pořizovací náklady a rovněž  pomáhá šetřit provozní náklady. Dopřejte si komfort a neutrácejte zbytečně za elektřinu.Velkou výhodou elektrického vytápění je, že se snadno reguluje. Správná regulace je zároveň podmínkou hospodárnosti provozu. Ovládání teploty se provádí pomocí termostatu. Termostat sleduje prostorovou teplotu pokoje a hlídá teplotu podlahy za pomoci podlahového čidla. Termostaty jsou navrženy tak, aby minimalizovaly náklady na elektrickou energii. Termostaty lze ovládat manuálně, programovat nebo ovládat pomocí internetového připojení a wifi.


Rekuperace - řízená výměna vzduchu

Rekuperace vzduchu                                                                                      Co je REKUPERACE ??

Rekuperace tepla - je systém pro komfortní a kontrolované větrání prostorů. Skládá se z vedení, kterým je do domu přiváděn čerstvý vzduch - bez průvanu, pevných částic a hluku. Použitý, zapáchající a vlhký vzduch je prostřednictvím systému na rekuperace tepla odváděn z kuchyní, koupelen a záchodů. Během zimního období se teplo vázané v tomto vzduchu používá ve výměníku na ohřev venkovního vzduchu a tím se šetří energie na vytápění. Jak to vypadá v praxi ?? Odpadní vzduch 20 °C tak předehřeje venkovní přiváděný vzduch z teploty např. −15 °C až na 18 °C (viz obrázek). Jasně je vidět, že REKUPERACE je nutná součást celého VZT systému, sama o sobě „vytápět“ dům nedokáže. Sníží velmi výrazně množství energie, které je potřeba na dohřátí čerstvého vzduchu na teplotu interiéru, ale zde technické možnosti REKUPERACE končí. Pokrytí tepelných ztrát objektu prostupem, případnou infiltrací a dohřev vzduchu po rekuperaci na pokojovou teplotu musí zajistit topná soustava. Účinnost rekuperace lze zvýšit použitím zemního výměníku.

Solární systémy

Solární systémy - Ceny energií v české republice neustále rostou. Je to dáno jednak složitým systémem tuzemských dodavatelů tepla a jednak celosvětovým problémem s nedostatkem zdrojů. Máte proto nejvyšší čas začít uvažovat o jiných, alternativních zdrojích energií.

Instalace - V současné době probíhá dotační program "Nová zelená úsporám". Naskytuje se tak možnost nainstalovat ohřev TUV a ohřev TUV s dotápěním a spolufinancovat tuto instalaci dotacemi. K tomu je zapotřebí, aby byl systém certifikovaný v programu a aby instalační firma měla platný certifikát a byla vyškolená  pro instalování těchto systému. Montáž provádějí pouze proškolení pracovníci s dlouholetou praxí.Montujeme pouze certifikované systémy.

Tepelná čerpadla

V současnosti nabízíme klientům více výrobců tepelných čerpadel. Nabízíme značky Panasonic®, Samsung®, Mitsubishi®,  aj. Rozdíl mezi čerpadly je samozřejmě v jakosti provedení, tak i v ceně výrobku. Instalujeme všechny druhy tepelných čerpadel (Země-voda, voda-voda, vzduch-voda). Samozřejmostí je instalace veškerého příslušenství v kotelně a dopojení na systém vytápění. Na všechny instalace jsme proškoleni a na vše poskytujeme záruky dle výrobců.

Samozřejmostí je také instalace klasických zdrojů vytápění, jako plynové kotle, elektrokotle atd.

Podlahové topení MULTIBETON

Jedná se o německý systém podlahového topení. Výhodou tohoto systému je "pokládka za tepla", při které nedochází k namáhání potrubí na ohyb a proto je zaručena vysoká životnost topení (cca 110-150 let). Na systém je  nově poskytována doživotní* záruka, kterou poskytuje přímo výrobce tohoto systému, který má na evropském trhu zkušenosti přes 60 let. Toto topení se dá provést i jako stěnová varianta, pokud už jsou podlahy hotové a klient už do podlah nechce zasahovat. Tento systém podlahového vytápění slouží zárověň jako chlazení (při použití reverzibilního tepelného čerpadla, popř. chladícího zařízení).

*životnost domu

Realizace

RD Velké Hoštice

Podlahové topení a tepelné čerpadlo

Realizace 2017

RD Kravaře

Podlahove topení v Kravařích

Realizace 2017

RD Pálava

Rekuperace

Realizace 2017

Trnava kanceláře

Přístavba kanceláře

Realizace 2016

cuprotherm

Cuprotherm CTX

Solární panely

Solární panely

Kontakt

Kontakt

Máte dotazy? Sem s nimi! Jsme tady pro Vás.

Sídlo firmy

Březová 3286/10a, 747 21 Kravaře (okr. Opava)
IČ: 03300285, DIČ: CZ7809145443

E-mail

info@resenitopeni.cz

Telefon

+420 736 772 183